Uncategorized

“Po lindin yje të rinj”, astronomët publikojnë pamjet spektakolare nga hapsira

ShijakTV
Një ekip astronomësh kanë piblikuar imazhe të reja spektakolare të disa prej galaktikave më afër Rrugës së Qumështit përmes Teleskopit Shumë të Madh të Observatorit Jugor Evropian (VLT i ESO). Imazhet, të cilat i ngjajnë fishekzjarreve shumëngjyrëshe kozmike, tregojnë përbërësit e ndryshëm të galaktikave me ngjyra të dallueshme. Nga këto......

Albana Vokshi: Të dhënat e votuesve në të gjithë Shqipërinë në dispozicion të shtabeve elektorale të PS. Patronazhisti, rilindja e më të keqes

ShijakTV
Deputetja e zgjedhur e PD-së Albana Vokshi ka folur sot në Kuvendin Kombëtar të PD si një prej drejtueseve politike për 25 prillin dhe ‘masakrën zgjedhore’. Ajo u ndal gjatë tek çështja e patronazhistëve, duke e cilësuar si rilindjen e më së keqes që ne mendonim se u zhduk me......

“Non grata”/ Sali Berisha: Beteja ligjore po ecën. Ato shpifje, janë sajuar nga multimiliarderi Xhorxh Soros”

ShijakTV
Gjatë një prononcimi për mediat, pasi ish-kryeministri Sali Berisha votoi për Këshillin e ri Kombëtar të PD-së,  ka folur  për shpalljen ‘non grata’ të tij nga DASH, teksa ka theksuar se beteja e tij ligjore po vijon dhe se akuzat ndaj tij janë shpifjet e multimiliarderit Xhorxh Soros. “Beteja ime......

Konflikti i armatosur në Velipojë/ Ademi akuza Ministrisë së Turizmit dhe Agjensisë Kombëtare të Bregdetit: Nuk vepruan në kohë, ngjarja mund të parandalohej

ShijakTV
Ngjarja e rende në Velipojë, ku mbeten të vrarë 4 persona e u plagosën 2 të tjere, për kryebashkiaken e Shkodres, Volrana Ademi, është këmbanë alarm i forte per strukturat e shtetit. Ajo hedh akuza te drejteperdrejta  ndaj Ministrisë së Turiszmit dhe Agjensisë Kombëtare të Bregdetit, që sipas saj nëse......

Nga Basir Çollaku/ RRAHIMI, gjetja tronditëse e Jacobs që e besuan edhe ambasadorët. Letra e pazbuluar…

ShijakTV
Nga Basir Çollaku Akuza të rënda ndaj Prokurorit të Përgjithshëm Olsian Çela, drejtuesit të Prokurorisë së Posaçme Arben Kraja e Altin Dumani, SPAK, ndaj prokurores së rrethit Elisabeta Imeraj, Prokurori Arens Çela, Donika Prelës, drejtueses se KPK Pamela Qirkos, kreut të KLP Gent Ibrahimit, ish-minsitrit Fatmir Xhafa, sekretarit të Këshillit......