Uncategorized

INTERVISTË/ Vendimi për Dajtin, Breçani: E paprecedentë, ai nuk është thjesht kriminel por koka e krimit

Admin
Një ditë përpara protestës së opozitës së bashkuar, ish drejtuesi i Policisë së Shtetit Erzen Breçani në studion e Shijak Televizion foli për rolin e policisë në mbarëvajtjen e protestës si dhe gjendjen e policëve të cilët denoncojnë skandalet dhe nuk mbrohen por lihen të vetëm përballë krimit. Për Breçanin......

Kryekarvanari Rama dhe karvanarja Elisa Skënderpali

Admin
EDITORIAL/NGA ALFONS ZENELI Në historinë e shtetit shqiptar, kolumbian dhe venezuelian nuk mund të ketë patur kryeministër që t`i ketë mbrojtur haptazi e me kaq tërbim kriminelët, trafikantët dhe përdhunuesit se sa kryekarvanari i rilindjes Edi Rama. Të gjithë e dinë historinë e zezë të Elvis Rroshit dhe makinacionin e......

Brate Vuçiç, Rama dhe “Prekurori”

Admin
Editorial/ Nga Alfons Zeneli Sekretari i parë i komitetit qendror të parlamentit shqiptar, “prekuror” Gramoz Ruçi, po fuqizon të drejtën e tij për të kontrolluar fjalën e deputetëve. Dhe rasti më i mirë për ta zbatuar egërsisht rregulloren e tij është kur flet Berisha. Padyshim rregull duhet të këtë. Por......

Psikoterapistja: Mos i vrisni fëmijët!

Admin
Një tragjedi e heshtur që po ndodh tani, në shtëpitë tona dhe ka të bëjë me gjënë më të shtrenjtë që kemi: Fëmijët tanë. Nëpërmjet punës sime me qindra fëmijë dhe prindër si një ergoterapiste, kam parë këtë tragjedi duke u shpalosur përpara syve të mi. Fëmijët tanë janë në......