Uncategorized

Tirana në shtetrrethim!

Admin
Tirana në shtetrrethim! Qytetarët nuk lejohen të lëvizin lirshëm në rrugët e kryeqytetit. Qindra forca policie mbajnë të rrethuar pedonalen mes Galerisë së Arteve dhe Ministrisë së Brendshme. Policia u merr kartat e identitetit qytetarëve që kërkojnë të kalojnë në këtë rrugë....

Do isha dakort për dialog me Edi Ramën

Admin
Nga Indrit Vokshi Po ndiqja debatin e Genc Pollos me Ilir Metën, me 22 dhjetor 1998. Pollo nënkryetar i PD, ndërsa Meta zv.kryeministër. Debati tek Fevziu, vinte pas takimit të Rognerit midis Berisha-Pollo dhe Majko-Meta. Takimi u zhvillua me iniciativë të grupimit “Dhjetori Nëntëdhjetë” për të komunikuar mbi grevën e......

VIDEO/ Protesta u mbyll me himnin e flamurit

Admin
Lideri demokrat e mbylli protestën e opozitës përpara selisë së partisë Demokratike ku dhe mbajti një fjalim për qytetarët e pranishëm në këtë protestë. Pasi hapi dyert e selisë dhe i ftoi të gjithë brenda në një kohë që institucionet shtetërore u rrethuan me tela me gjemba dhe forca të......

Bugajski për SHTV: Protesta e 16 shkurtit do të sjellë ndryshimin politik

Admin
Intervistoi Egon Loli Studiuesi i marrëdhënieve ndërkombëtare, Janusz Bugajski, vjen në një intervistë ekskluzive për SHTV. Ai flet për protestën e madhe të opozitës, raportet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës me liderin e opozitës Basha dhe kryeministrin Rama. Zoti Bugajski ju falenderoj që pranuat të zhvillojmë këtë bisedë mbi......

INTERVISTË/ Vendimi për Dajtin, Breçani: E paprecedentë, ai nuk është thjesht kriminel por koka e krimit

Admin
Një ditë përpara protestës së opozitës së bashkuar, ish drejtuesi i Policisë së Shtetit Erzen Breçani në studion e Shijak Televizion foli për rolin e policisë në mbarëvajtjen e protestës si dhe gjendjen e policëve të cilët denoncojnë skandalet dhe nuk mbrohen por lihen të vetëm përballë krimit. Për Breçanin......