Sport / Vendi

Humbja me Turqinë, FSHF shkarkon trajnerin Panuci

Admin
Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. Ekipi kombëtar në ndeshjen e dytë zyrtare eliminatore kundër Andorrës në transfertë do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema, si edhe pjesa tjetër e stafit aktual. Skuadra kuqezi u mund dje......

Rama kryeministër sporti natën

Admin
Bojkoti i arbitrave të cilët nuk do të gjykojnë nëse policia nuk do të jetë prezentenë në stadiume për të garantuar jetën e tyre ka sjellë kaos. Edhe Federata Shqiptare e Futbollit mbështeti vendimin e Shoqatës së Arbitrave. Rama priti në kryeministri Armando Dukën për të diskutuar dhe gjetur një......

Derbi / Braçe: Penallti për Partizanin, përse heshtni!

Admin
Erjon Braçe, zëvendëskryeministri i Shqipërisë i cili nuk ishtei pranishëm në stadium mbrëm për të ndjekur derbin Tiranë – Partizani ka reaguar përmes një postimi në profilin zyrtar. Braçe ka bërë moviolën e ndeshjes dhe pretendon për një penallti të padhënë për Partizanin, ku shikohet në zonë prekja me dorë......