Sport / Vendi

Veseli largohet nga Empoli, firmos në Francë

ShijakTV
Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Frederik Veseli do t’i bashkohet skuadrës franceze Le Mans për pjesën e mbetur të sezonit. Zyrtarizimi u bë nga klubi i Empolit, i cili u nda kështu nga një prej lojtarëve më të vjetër që i kishte mbetur në përbërje dhe një prej zëvendës kapitenëve të......

Foto/ Me plis në Paris

ShijakTV
Paris, atmosfera festive në prag  të ndeshjes Francë-Shqiperi, ishte më shumë sesa miqësore, ku organizatorët kishin menduar në detaj gjithçka për të akomoduar tifozeritë përkatëse. Një shall me të dy flamurët kombëtarë tregonte se atmosfera do të ishte fare pa incidente. Në fakt atë shqetesoi fare pak  vetëm një dixhej......

Skandal/ pezullohet seanca stërvitore e Vllaznisë

Admin
Shkak presionet në adresë të teknikut Agim Canaj, drejtorin teknik Engin Firat dhe administratorit Suad Lici, për përfshirje të lojtarëve në formacion dhe në grumbullim me ekipin e parë. Burimet pranë lojtarëve të Vllaznisë bëjnë me dije se presione të tilla kanë qenë prezentë që në kohën e trajnerit Lika......

Çfarë po ndodh me kombëtaren shqiptare të futbollit?

Admin
Ervin Bulku do të jetë trajneri i Kombëtares shqiptare për ndeshjen me Andorrën dhe krahu i tij i djathtë do të jetë Sulejman Mema. Lajmin e bëri të ditur Federata Shqiptare e Futbollit. Dyshja Bulku-Mema kanë mundësinë që të rikthejnë qetësinë në kampin kuqezi pas këtyre momenteve të vështira që......

Shkarkimi i Panuçit, Mediat italiane: Fatale humbja me Turqinë

Admin
Mediat kryesore italiane nuk kanë vonuar të publikojnë shkarkimin e Kristian Panuçit nga stoli i Kombëtares së Shqipërisë. “Lajmin e ka dhënë federata menjëherë pas humbjes 2-0 ndaj Turqisë,” shkruan “La Gazzetta Dello Sport”, që më pas vijon “Humbja shtëpiake me Turqinë ka sjellë shkarkimin e Panuçit, që zëvendësoi në......