Sport / Vendi

Flamurtari eliminohet nga kupa e Shqipërisë

ShijakTV
Pas humbjes përballë Vllaznisë, Flamurtari është eliminuar nga kupa e Shqipërisë. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-0 për ekipin shkodran që ka ditur mjaft mirë të marrë fitoren dhe kualifikimin për në turin tjetër të kupës. Për shkodranët ishte vendimtar Junior me dy gola. Pas ndeshjes trajneri i Vllaznisë, Mirsad......

Bylis për “rekord” pas polemikave, Dovedan pëson disfatën e radhës

ShijakTV
Bylis nuk ndalet. Vetëm 24 orë pasi zhvilluan ndeshjen e kampionatit kundër Skënderbeut në Korçë, sfidë e barazuar 1-1 mes polemikave për një penallti të dyshimtë të korçarëve, ballshiotët zhvilluan një miqësore kundër serbëve të Dinamo Vranje. Dovedan pati mundësinë që në këtë test të provonte lojtarët e afruar së......