Sport/ Bota

VIDEO/ Nuk ndal festa për kampionët e Europës, tifozët italinë presin me brohorima lojtarët në aeroportin e Romës

ShijakTV
Italianët kanë mësyer rrugët duke festuar fitoren e mbrëmbreshme, e cila e shpalli atë kampione të Europës. Skuadra e drejtuar nga Roberto Mancini fitoi me penallti një finale dramatike në “Wembley” ndaj Anglisë.  Pas kësaj arritje në çdo rrugë e rrugicë, fansat “azzurrë” festuan si të çmendur këtë sukses fantastik......

Futbollisti i njohur kthen hotelet e tij në spitale, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit

ShijakTV
Futbollisti i njohur, Cristiano Ronaldo ka dhënë kontributin e tij, për t’ju ardhur në ndihmë të të prekurve nga koronavirusi dhe për të përballuar emergjencën. CR7 ka vendosur të transformojë hotelet e tij në Portugali në spitale, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Gjithashtu, CR7 do të paguajë të......

Flamurtari eliminohet nga kupa e Shqipërisë

ShijakTV
Pas humbjes përballë Vllaznisë, Flamurtari është eliminuar nga kupa e Shqipërisë. Ndeshja u mbyll me rezultatin 2-0 për ekipin shkodran që ka ditur mjaft mirë të marrë fitoren dhe kualifikimin për në turin tjetër të kupës. Për shkodranët ishte vendimtar Junior me dy gola. Pas ndeshjes trajneri i Vllaznisë, Mirsad......