Show-Biz

Vdes kitaristi i Lynyrd Skynyrd, Gary Rossington

albina hoxhaj
Kitaristi dhe kompozitori i Lynyrd Skynyrd, Gary Rossington, ka vdekur në moshën 71-vjeçare. Lajmi u bë i ditur nga grupi përmes rrjetit social Facebook. “Të pikëlluar duhet t’iu tregojmë se kemi humbur vëllanë, mikun, anëtarin e familjes, kompozitorin dhe kitaristin, Gary Rossington. Ai tani është me vëllezërit e tij Skynyrd......