Politike

VIDEO/ Korça proteston: Qeveria na braktisi, nuk mbajti asnjë premtim

Admin
Qytetarët e Korçës dhe zonave përreth, protestojnë në qëndër të qytetit dhe në sheshin përpara bashkisë, duke ngritur zërin për gjendjen e vështirë që po kalon çdo qytetar sot. Megjithëse një nga zonat më prodhuese në vend, fermerët korçarë, janë të falimentuar, për shkak se gjendja ekonomike e popullsisë është......

Shqipëria në këmbë, proteston Shkodra: Investimi i vetëm i Rilindjes, bandat e krimit

Admin
Shkodra e harruar nga qeveria dhe e nënshtruar nga krimi i mbështetur nga Rilindja, është ngritur në protestë duke fajësuar direkt qeverinë e Edi Ramës, si shkaktare e nivelit gjithnjë në rritje të varfërisë e pasigurisë në kryeqendrën e veriut. Të thirrur nga opozita, qytetarët e qarkut të Shkodrës, protestojnë......

Peshkopi, qytetarët në protestë kundër politikave diskriminuese të Edi Ramës (video)

Admin
Opozita prej disa ditësh, ka ndezur protestat në të gjithë vendin, si paranisje e protestës mbarëkombëtare të 16 shkurtit në Tiranë. Në kuadër të protestave lokale, sot qytetarët e Peshkopisë iu përgjigjën në masë thirrjes dhe protestuan për më shumë se 1 orë në qendër të qytetit Qytetarët me pankarta......

Gjëma e mëkatit/ Viktima ka emrin Elisa Spiropali

Admin
Kryeministri Edi Rama theu rekordin propagandistik të vetes, me dërgimin e Ministres Elisa Spiropali në familjen e  të miturës së përdhunuar në Kavajë, ngjarje të cilën policia, Ministri i Brendshëm Lleshi, Ministria e  Arsimit,  e fshehën, dhe ku u denoncua nga ish kryeministri Berisha, nuk mbajtën asnjë përgjegjësi mbi vete......