Politike

Lavdi Kuvendit të Rilindur Popullor!

Admin
Nga Indrit Vokshi Të dashur shokë dhe shoqe! Iu udhëzojmë të mos ndikoheni nga propaganda armiqësore e cila thotë se parlamenti popullor nuk mund të funksionojë pa opozitën. Parlamenti popullor funksionon si kokrra e mollës së Korçës e cila hidhet sot në kanal ngaqë s’ka ku shitet. Opozita nëse s’do......

Çfarë (s)është Shoqëria Civile?

Admin
Nga Indrit Vokshi Shoqëria Civile këtu, janë parti politike informale të cilat marrin miliona euro fonde, shtiren si të pavarur, derisa një ditë kthehen në parti edhe formalisht ose integrohen në partitë ekzistuese. Rasti më vërtetues i kësaj çka po them, është MJAFT-i i Erion Veliaj. Këta partiakë informalë i......

Caktohet takimi Rama-Basha, me 16 mars te Kuvendi

Admin
Në përfundim të mbledhjes së Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ktheu përgjigje kryeministrit Rama për ftesën e dialogut artikuluar një ditë më parë nga Samiti i Diasporës. Lideri demokrat Lulzim Basha u shpreh i qartë se i vetmi takim që ai do të zhvillojë është me popullin më 16 mars.......