Politike

Debate në Komisionin e Ligjeve, Xhafaj: Nuk duhet ndërhyrë në rregullore

Admin
Në mbledhjen e sotme në Komisionin e Ligjeve deputetët po diskutojnë për ndryshimet në rregulloren e Kuvendit të Shqipërisë të propozuara nga Partia Socialiste dhe të kundërshtuara nga opozita. Në debate është përfshirë edhe ish ministri i brendshëm Fatmir Xhafaj sipas të cilit nuk duhet ndërhyrë në rregulloren e kuvendit,......

Shqipëria nënshkruan në protokollin e anëtarësimit të Maqedonisë së Veriut në NATO

Admin
Presidenti i Republikës Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në profilin zyrtar informoi se Shqipëria dhe 28 aleatët nënëshkruan sot në protokollin e anëtarësimit të Republikës së Maqedonisë së veriut në NATO. Meta uroi udhëheqësit politikë vizionarë si dhe qytetarët e Maqedonisë së së Veriut për këtë arritje të merituar, që......

Anulohet dhënia me koncension e llixhave / Gjunkshi: Shkak, presioni i opozitës dhe banorëve

Admin
Deputeti i PD Gjunkshi reagon pas vendimit për anullimin e koncensionit të llixhave: Presioni i opozitës me banorët tërhoqi vendimin, me 16 Shkurt të bashkuar në Tiranë për të ndaluar zhvatjen e qytetarëve nga qeveria. Zgjedhjet e vitit 2017 kanë rënë Qeveri e pavlefshme, rrëzohet me 16 shkurt. Dhënia me......