Politike

Gazment Bardhi në Prokurorinë e Tiranës

Admin
Menjëherë pas paraqitjes në Prokurorinë e Tiranës të kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbërritur në këtë institucion edhe sekretari i përgjithshëm i PD Gazment Bardhi. Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën si person që mendohet se ka dijeni në lidhje me lobimin......

Lulzim Basha paraqitet në Prokurorinë e Ramës

Admin
Prokuroria e Tiranës ka thirrur sot kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Bashën si person që mendohet se ka dijeni në lidhje me lobimin e selisë blu në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe pretendimet e ngritura për ndihmën ruse në zgjedhjet e përgjithshme të 2017. Lulzim Basha aktualisht ndodhet në......

Skandalet e qeverisë me Policinë e Shtetit

Admin
Përparim Spahiu, ish deputeti I Lëvizjes Socialiste për Integrim në një koment në profilin zyrtar ka bërë një bilanc të skandalëve që kanë ndodhur në harkun kohor të 6 viteve me policinë e shtetit. Ai flet për ministra, drejtorë dhe njerëz të veshur me pushtet. – Në 6 vite kemi......

Protesta e opozitës, ku do të arratiset Rama me 13 prill?

Admin
Opozita ka marrë vendimin e radhës menjëherë pas mbledhjes së Kolegjit të Kryetarëve. Protestë kombëtare më 13 prill dhe protestë sa herë që mblidhet kuvendi në seancë plenare. Kolegji i Kryetarëve u mblodh nga kryedemokrati Lulzim Basha dhe unanimisht vendosën vijimin e aksionit opozitar me protesta massive. Protesta do të......

Spaho: Rama i djegur, nuk ka zgjedhje me të

ShijakTV
Opozita nuk pret më asnjë reflektim nga qeveria aktuale apo kryeministri Edi Rama. Rruga e saj e vetme është rezistenca e protestave qytetare për zgjidhjen e krizës permes qeverisë tranzitore qe do të organizojë zgjedhje te lira e të ndershme. Te paktën ky është qëndrimi i Partisë Demokratike. Nënkryetari i......

“Prokuroria fsheh përgjimet e Alizotit me zyrtarë të PS”

Admin
Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata përmes një konference nga selia blu akuzoi Prokurorinë e Krimeve të Rënda dhe Prokurorinë e Tiranës se janë përdorur e janë vënë në shërbim të qeverisë Rama, për të fshehur, siç tha përgjime në lidhje me dosjen ndaj Geron Xhafës. Përgjimet......

“REST IN PEACE” EDI!

Admin
Kongresi i së shtunës i Partisë Socialiste tregoi në shumë drejtime gjendjen e vërtetë të Edi Ramës dhe pushtetit të tij. Zhvillimi në një pjesë të madhe në shesh, me koreografi të zgjedhur, me butafori dhe pjesëmarrje të madhe, me skenagrafi dhe regji të kujdeshme ishte përpjekje për të dëshmuar......

Dy fjalë për Edi Ramën

Admin
Nga Çim Peka Qëndrimin tim personal dhe linjën editoriale të SYRI.net kurrë nuk e kam parë si luftë personale me personin Edi Rama, por me Kryeministrin Rama dhe modelin e tij të qeverisjes. Si rrjedhojë, asnjëherë nuk të jam përgjigjur personalisht, dhe i kam qëndruar larg sulmeve nën-brez. Nuk e......