Politike

Feyerabend: Opozita dhe qeveria mbajnë përgjegjësi për të ardhmen e vendit

Admin
Në intervistë ekskluzive për DW, eksperti i Fondacionit Konrad Adenauer për Ballkanin Perëndimor, Florian Feyerabend, thotë ndër të tjera se Shqipëria duhet të tregohet e rezervuar në zgjidhjen e statusit të Kosovës. Deutsche Welle: Zoti Feyerabend, fondacioni juaj e konsulton rregullisht Partinë Demokratike në Shqipëri. Deputetët e kësaj partie tashmë......

PD protestë para parlamentit në orën 17:00

Admin
Partia Demokratike proteston sot në orën 17:00 përpara Kuvendit. Ky vendim i menjëhershëm vjen për shkak se në Bregun e Lumit pritet që INUK të shembë banesat e disa qytetarëve të cilët preken nga segmanti i tretë i zgjatimit të bulevardit. Partia Demokratike ka mbështetur protestën e këtyre banorëve të......

Paloka: Kuvendi ilegjitim, mblidhet në ilegalitet

Admin
Pas publikimit të lajmit për zhvillimin e seancës gjatë ditës së sotme i menjëhershëm ishte reagimi i nënkryetarit të Partisë Demokratike, Edi Paloka. Ai e quan ilegjitim këtë institucion dhe thotë se po aq ilegjitime është edhe mbledhja e sotme e tij. Statusi i plotë i Palokës “Kuvendi ilegjitim, mblidhet......

Dy lajme për të kuptuar si i kanë ulur pantallonat

Admin
Nga Bledi Kasmi Lajmi i mëngjesit ishte se simboli i korrupsionit me koncesionet në shëndetësi, ish ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqja propozoit në Komisionin e Veprimtarive Prodhuese, të një Parlamenti pa opozitë, se duhet një moratorium për të bllokuar për 2 vjet e gjysmë koncesionet. Propozimi erdhi pikërisht nga njeriu......