Politike

Testi kaloi me sukses, mesazhi qytetar po ashtu!

Admin
Shqipëria është përfshirë nga një valë e madhe protestash, të cilat kanë filluar me mbrojtjen për Teatrin Kombëtar, protesta e banorëve të “Astirit”, protesta e studentëve që zgjoi shpresën te shqiptarët dhe së fundi protesta e opozitës së bashkuar e cila tashmë është bërë një me popullin. Të gjitha këto......

Ju shitoftë ZANA…

Admin
Nga Basir Çollaku Eunuket janë shërbëtorë të gjymtuar në projeksion me ardhmërinë, e kështu ata e ngatërrojnë padronin me Zotin, derisa shkojnë në theqafje prej damkës. Kështu ishin lleshasit e sotëm me uniformë përballë qytetarëve. Protesta e sotme e opozitës thua bëhej në Siri, ku Asadi i Tiranës, ikanaku azmatik......

Qeveria me gaz, populli me këngë

Admin
Qytetarët janë mbledhur sërish pas tensionit dhe gazit të shpërndarë. Ata i janë përgjigjur me këngë thirrjes së policisë në megafon. Policia hedh vazhdimisht gaz lotsjellës për të shpërndarë protestuesit. Ndërsa në ambientet e kuvendit kanë mbërritur edhe botet me ujë. Qytetarët kanë deklaruar se nuk do të largohen nga......

VIDEO/ Lleshi përdor gaz serb mbi protestuesit

Admin
Situatë e tensionuar tek parlamenti, ku pas shtyrjeve dhe tentativave nga protestuesit për të çarë radhët e policisë është hedhur gazi lotsjellës. Policët e rendit janë larguar dhe në radhë të parë është gati për ndërhyrje FNSH. Gazi lotsjellës ka arritur të shpërndajë turmën e protestuesve, një pjesë e të......

VIDEO/ Tensionohet situata, garda përdor gaz lotsjellës

Admin
Është tensionuar situata gjatë protestës që po zhillohet përpara parlamentit. Qytetarët janë të revoltuar për shka të gjitha padrejtësive që u janë shkaktuar. Gazi lotsjellës ka arritur të shpërndajë turmën e protestuesve, një pjesë e të cilëve janë tërhequr drejt rrugës së Elbasanit. Policia hedh vazhdimisht gaz lotsjellës për të......

Protesta para parlamentit, shpërthim i zemërimit qytetar

Admin
Në shenjë revolte qytetarët kanë djegur goma përpara kuvendit duke treguar kështu në mënyrë simbolike rezistencën e tyre. Në një hark kohor shumë të shkurtër qindra qytetarë janë mbledhur në shesh përpara parlamentit për të kërkuar doreheqjen e kryeministrit Rama dhe të gjithë klikës drejtuese të lidhur e bandat dhe......