Kosove

Në krah të Haradinajt/ Taksa, Ahmeti: Të mos e lëmë vetëm kryeministrin

Admin
Kryetari i Pastisë Socialdemokrate, njëherësh bashkëdrejtues i ekipit negociator me Serbinë, Shpend Ahmeti, doli në krah të Kryeministrit Ramush Haradinaj, sa i përket këmbënguljes për të mos hequr taksën 100%, dhe bëri apel për një qëndrim të unifikuar të të gjithë politikës. Ahmeti siguroi gjithashtu se në platformën për dialog,......

Vetëvendosje përkujton protestën e 10 shkurtit

Admin
Në Kosovë, levizja Vetëvendosje përkujton aktivistët që humbën jetën 12 vjet më parë, në protestën kundër paketës së Marti Ahtisarit, pasi në të nuk shënohej fjala “pavarësi” . Gjatë këtij mitingu u vranë nga policia e UNMIK-ut, 2 protestues ndërsa mbeten të plagosur mbi 80-të të tjerë. Në Kosovë Vetëvendosja......