Flash

PËR SHKAK TË PANDEMISË BOTA PO INJORON TRAGJEDITË E MËDHA/ KUJTOHUNI PËR TË VARFRIT/ JEPINI FUND LAKMISË

ShijakTV
  Ndërsa festa e Krishtlindjes zhvillohet për herë të dytë nën kushtet e pandemisë së Covid-19, Kreu i Kishës Katolike, Papa Françesku, mbajti në  bazilikën e Shën Pjetrit në Vatikan, fjalimin e tij tradicional “Urbi et Orbi”, ku përcolli një sërë mesazhesh të rëndësishme. Papa Françesku solli në vëmendje ngjarjet......

MASHTRIMI ME CALL-CENTER/ HETIMET SHTRIHEN EDHE NË VENDET E BE, 20 SUBJEKTE TË TJERA NËN SURVEJIM SI TË DYSHUARA

ShijakTV
Janë zbuluar detaje nga dosja e mashtrimit përmes platformave call-center kpre e të cilit kanë rënë qindra qytetarëve nga vende të ndryshme të Bashkimit Euriopian.. Në dosje evidentohet se “nga shërbimet partnere janë duke u kryer hetime lidhur me veprën penale të mashtrimit kompjkuterik, për arsye përfitimi, ku dëmi i......

KEQARDHJE VËLLAZËRORE VUÇIÇ: JU LUTEM MOS MË DETYRONI TË FLAS SE, NË Ç’PRESIONI NDODHET EDI RAMA PËR “BALLKANIN E HAPUR”

ShijakTV
Me një keqardhje vëllazërore,  presidenti serb Aleksandër Vuçiç është përpjekur t’u tregojë qytetarëve të tij se sa e vështirë është për Edi Ramën të përballojë koston e të mbështeturit “Ballkanin e hapur” dhe pasojat që burojnë prej këtij qëndrimi. Deklarata e Vuçiç erdhi gjatë një interviste televizive në Beograd, ku......

KRISHTLINDJE SËRISH NË PANDEMI MESHAT ZHVENDOSEN PARA MESNATËS DHE NË MËNGJES, BESIMTARËT TË KUFIZUAR NË NUMËR PËR SHKAK TË MASAVE

ShijakTV
Besimtarët e krishterë në Shqipëri, ashtu si në mbarë botën, festuan ndryshe Krishtlindjen, për të dytin vit radhaz për shkak të masave të imponuara nga pandemia. Në Katedralen ‘Shën Palit’, në kryeqytet, me pjesarrje të kufizuar të besimtarëve, Imzot George Frendo mbajti meshën e tij të fundit si Arqipeshkv, prej......

Pas 109 vitesh shteti shqiptar nuk ekziston më

ShijakTV
Ai tha se do të bënte shtet! Por shteti nuk ekziston më. Ekziston një megafon propagande që vjen vërdallë me brekushe e mikrofon në dorë, por jo shteti! Shteti është rrënuar. Se janë rrënur institucionet e tij. Nuk ka më parlament, as president, as gjykata e madje as gjykatë kushtetuese.......