Flash

I RASTËSISHËM APO JO? PËRFSHIRJA NË AKSIDENT E ESKORTËS SË BERISHËS, POLICIA VARIANT TË KUNDËRT ME TRUPROJËN RRETH DINAMIKËS SË NGJARJES

ShijakTV
Dy janë variantet e dhëna për rrethanat që shkaktuan aksidentin ku u përfshi eskorta e Berishës në autostradën Milot-Mamurras, mbrëmjem e së premtes. Truproja e ish-kryeministrit, i pranishëm në vendgjarje, ka thënë se automjeti që ka ardhur në drejtim të atij ku ndodhej Berisha, po vinte me shpejtësi dhe në......

Krimi në Fier, të afërmit e 8-vjeçarit protestojnë në rrugët e Vlorës/ Bllokohet qarkullimi në disa zona

ShijakTV
Familjarët e 8-vjeçarit Mateo Vasiu i cili u vra nga fqinji i tij, kanë zhvendosur protestën e tyre në bulevardin e qytetit të Vlorës. Ata kërkojnë sensibilizim nga qytetarët e Vlorës që t’i bashkohen protestës e për të kërkuar drejtësi për Mateon, ndërsa kanë bllokuar qarkullimin në disa prej rrugëve......

Në Kuvend ka kriminel në kartelat e FBI-së dhe Europolit/ Basha me tone të ashpra: Votoni vettingun në politkë, zhduk korrupsionin

ShijakTV
Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit ka reaguar me tone të ashpra, pas leximit të kodit të sjelljes së deputetit nga socialsitja Klotilda Bushka, ndërsa theksoi se në sallë ka kriminelë, të cilët janë në kartelat e Policisë sëShtetit, FBI-së, Europolit dhe Interpolit, ndaj këroi që të mos lexohet......