Flash

Kuvend, Basha – Lleshajt: Kur gishti tregon hënën, budallai tregon gishtin (video)

Admin
“Kur gishti tregon hënën, budallai tregon gishtin” më këtë shprehje të njohur për shqiptarët, lideri i Partisë i është përgjigjur akuzave të ministrit të brendshëm Sandër Lleshaj. “Ty të duhet pak kohë që të mësosh përmendësh tezat bajate të Edi Ramës, të cilin duhet ta pyesësh se përse i promovoi......

SHBA, Meta takon Engel: Roli juaj, i pazëvendësueshëm

Admin
Në kuader të vizitës zyrtare në SHBA, Presidenti i Republikës Ilir Meta u prit në Kongresin Amerikan nga Kongresmeni, Eliot Engel, njëkohësisht Kryetar i Komisionit për Politikën e Jashtme. Presidenti Meta falënderoi Kongresmenin Engel për rolin e tij të pazëvendesueshëm, jo vetëm në forcimin e marrëdhënieve shqiptaro-amerikane, por veçanërisht për......

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë kreun e Gjykatës Administrative

Admin
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) konfirmon në detyrë kryetarin e Gjykatës Administrative Tiranë, Eriol Roshi. Kryetari i Gjykatës Administrative të Tiranës, Eriol Roshi u përball me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për të tre kriteret e rivlerësimit. Trupa gjyqësore drejtohej nga Genta Tafa Bungo, me relatore Valbona Sanxhaktari dhe......

Çfarë do të diskutohet sot në Kuvend?

Admin
Kuvendi mblidhet sot në seancë plenare. Në rendin e ditës së punimeve janë disa pr/ligje për shqyrtim, ku përfshihen edhe dy dekretet e Presidentit Ilir Meta, i cili ka kthyer për rishqyrtim dy ligje, atë për Noterinë dhe Ligjin për Kadastrën. Seanca do dtë drejtohet nga kryetari I Kuvendit Gramoz......