Flash

Presidenti Meta takon Sekretarin e Shtetit amerikan Pompeo

Admin
Presidenti Meta takon Sekretarin e Shtetit Pompeo dhe Kryetaren e Kongresit Amerikan Pelosi Në vijim të vizitës në Uashington D.C, Presidenti i Republikës Ilir Meta mori pjesë sot në Mëngjesin e Lutjeve në prezencë të Presidentit të SHBA, Donald Trump, senatorëve, kongresmenëve, si edhe personaliteteve politike e fetare nga e......

Tiranë, qytetarët në protestë: Nuk siguron dot jetën, nëse s’ke lidhje me bashkinë ose qeverinë

Admin
Kur protesta e madhe është paralajmëruar nga opozita me 16 shkurt, në këto momente, një tjetër protestë po zhvillohet para godinës së bashkisë së Tiranës. Dhjetëra qytetarë kanë kërkuar largimin e kreut të bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt dhe kryeministrit Edi Rama, ndërsa u shprehën se politikanëve të korruptuar iu......

Rilindja e një shteti komunist mutant

Admin
EDITORIAL/ NGA ALFONS ZENELI Diktaturat e shpërfytyrojnë njeriun, por para se të ndërtohen e të konfigurohen kanë nevojë për njerëz gjysëm të gatshëm, të gatshëm, për njerëz që kanë lindur të gatshëm për të shërbyer rolin e xhelatit të pamëshirshëm. Vetëm një diktature, saktësisht komunistë mund të jetë biotike për......

Presidenti Meta pritet nga Kongresmeni amerikan Aderholt

Admin
Në vijim të vizitës së tij në Uashington D.C, Presidenti i Republikës Ilir Meta, i shoqëruar edhe nga delegacioni parlamentar i Shqipërisë, u takua me Kongresmenin Robert Aderholt, anëtar i Komitetit Amerikan të Helsinkit dhe bashkëkryetar i grupit të miqësisë SHBA-Shqipëri. “Për shqiptarët, SHBA janë dhe do të mbeten partneri......

Hasa-Spiropalit: Je “nafija” e Edi Ramës

Admin
Deputeti i Partisë Demokratike Endri Hasa ka sulmuar ministren e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali të cilën e quajti “nafija” e Ramës. Sipas tij, për të bërë karrierë, Spiropali i thuri laved kryeministrit duke e quajtur “Skënderbe”. “Vjen këtu na bën moral 5 milion euroshi i doganës. Kjo......

Berisha: Rama sherri i Ballkanit, Merkel refuzoi takimin

Admin
Ish kryeministri Sali Berisha në Kuvend deklaroi se kryeministri I vendit është bërë sherri i ballkanit dhe se kancelarja Merkel ka refuzuar ta takojë. “Mbështesim marrëveshjen Kosovë-Serbi pa copëtim territoresh. Copëtimi i territoreve hap Kutinë e Pandorës sjell bllokim automatik të integrimit. Gjatë vizitës së presidentit Bush në Shqipëri më......