Flash

Eprorët shtrëngojnë rrathët me njëri-tjetrin, frikë nga hetimi për trafikantin

Admin
Dhe informacionet policore të mbledhura nga agjentët dërgojnë mesazhin. Në  letrën dërguar ministrit të brendshëm shefi i hetimit Pepkolaj ndër të tjera vë në dijeni numrin një të Ministrisë së Brendshme se banditëet kishin dërguar qartë mesazhin. “… Është një aty një zv.drejtor që po na çan …., por ne......

VIDEO/ Çfarë i tha gjimnazisti Lulzim Bashës në Kukës?

Admin
Gjatë vizitës dhe takimeve që zhvilloi me qytetarët lideri demokrat bashkëbisedoi më një gjimnazist, i cili i renditi liderit demokrat disa kërkesa për përmirësimin e jetesës në këtë zonë. Gjimnazisti Blerim Cenaj kërkoi rikthimin e universitetit tashmë të mbyllur nga qeveria Rama. “Duam të na rikthehet Universiteti, taksa e rrugës......

Hetimi disiplinor, Gashi i fut të gjithë në sherr

Admin
Drejtues Shkëlqim Pepkolaj në cilësinë e zëvëndësdrejtorit të Hetimit në Drejtorinë e Policisë Vendore Kukës, nis hetimin disiplinor ndaj shefit të komisariatit Kukës, komisar Agim Basha, shefit të sektorit të Komandimit dhe Kontrollit, kryekomisar Shkëlqim Kola, dhe shefit të seksionit të hetimit në komisariatin Kukës Komisar Alfred Mazreku. Pepkolaj në......

Basha: Zgjidhja ime për kuksianët e pashpronësuar

Admin
Basha tha përpara kuksianëve që ky vend po qeveriset nga një grusht shteti, vetëm se grushtin e shtetit nuk e kanë bërë ushtarakët, nuk e kanë bërë serbët, e kanë bërë një grusht oligarkët, një grusht kriminelësh me Edi Ramën. Lideri demokrat tha se problemi me tokën, shtëpitë dhe pasuritë......