Bota

Zgjedhjet në BE/ Zyrtarët Europianë frikë nga ndërhyrja ruse

Admin
“Votimi europian i të dielës është më i rëndësishmi që prej vitit 1979, që prej zgjedhjeve të para parlamentare europiane. “Unë jam një patriot europian dhe nuk mund të jem spektator i zgjedhjeve të 26 majit. Nëse lëmë Europën në rrëmujë, do të jemi përgjegjës përpara historisë”, deklaroi presidenti francez......

Republikani i parë që kërkon shkarkimin e Trumpit

Admin
Për herë të parë një republikan ka kërkuar nisjen e procedurës për shkarkimin e presidentit, Donald Trump. Një procedurë të tillë, të njohur si “Impeachment” e kanë kërkuar më parë edhe shumë demokratë. Deputeti republikan Justin Amash nga shteti Michigan, është anëtari i parë i Kongresit nga radhët e partisë......