Bota

Kreu i ri i KE/ Merkel ftohet me Macron, pasi refuzoi Weberin

Admin
Vendet anëtare të BE duken larg arritjes së një shumice vendimëmarrëse për zgjedhjen e kreut të ri të Komisionit Europian. Në garë janë shfaqur disa kandidatura, emrat e të cilëve po shkaktojnë përcarje dhe pakënaqësi mes liderëve kryesor të Bllokut, si në rastin e ligjvënësit gjerman, Manfred Weber, që ka......