Bota

Varianti ‘Omikron’ alarmon botën/ Britania e Madhe thërret në takim të jashtëzakonshëm liderë e G7

ShijakTV
Britania e Madhe presidente e radhës së G7-s ka thirrur një takim të jashtëzakonshëm të ministrave të Shëndetësisë. Sipas të dhënave të para të mjekëve, pacientët me variantin Omikron shfaqin “lodhje ekstreme”. Gjithnjë e më shumë shtete kanë konfirmuar raste të variantit të ri të virusit Corona, Omikron dhe vendosin......

Mutacioni i ri Omicron mbërrin edhe në Itali/ Ja vendet e tjera që kanë zbuluar të infektuarit e parë

ShijakTV
Britania, Gjermania, Italia dhe Hollanda zbuluan raste të variantit të ri të koronavirusit Omicron të shtunën dhe kryeministri britanik Boris Johnson njoftoi masa të reja për të frenuar virusin, ndërsa numri i vendeve që po vendosin kufizime për udhëtimet nga Afrika jugore, po rritet. Zbulimi i variantit Omicron ka ngjallur......

MBARË BOTA E ALARMUAR NGA VARIANT AFRIKAN I KORONAVIRUSIT

ShijakTV
Nga e hëna, Shtetet e Bashkuara do të zbatojnë kufizimet në udhëtime të vendosura për tetë vende të Afrikës Jugore, pas zbulimit të variantit më ngjitës të koronavirusit. Kufizimet e udhëtimit nuk ndalojnë fluturimet dhe nuk zbatohen për qytetarët amerikanë dhe banorët e ligjshëm të përhershëm në Shtetet e Bashkuara.......