Aktualitet

Bardhi: Opozita nuk e njeh drejtorin e Policisë në Tiranë, është kriminel

Admin
Banorë të Unazës së Re dhe ish-deputetë të Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim ndodhen përpara komisariatit numër 6 në Tiranë dhe kërkojnë lirimin e protestuesve të shoqëruar, mes të cilëve edhe të ish-deputetit Klevis Balliu. Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi, nga Komisariati numër 6 u......

Foto, video/ Banorët tentojnë të hyjnë në komisariatin numër 6, përplasen me policinë

Admin
Banorët e Unazës së Re ndodhen tashmë në komisariatin numër 6. Ata kanë tentuar të hyjnë brenda ambienteve të komisariatit dhe po konfrontohen me policinë. Gazment Bardhi sekretar i përgjithshëm i Partisë demokratike ndodhet pranë banorëve dhe dëgjohet teksa ju drejtohet efektivëve që do të hyjë ai në komisariat në......

Unaza e Re, PD në mbështetje të banorëve 24 orë

Admin
Në mbështetje të banorëve të Unazës së Re të cilët u përballën me qindra nga forcat speciale të policisë,  ishte edhe Partia Demokratike. Pas shoqërimit nga policia të ish-deputetit Klevis Balliu në vendngjarje shkoi edhe Sekretari i Përgjithshëm i kësaj partie Gazmend Bardhi i cili tha se banorët nuk do......

Protesta, policia largon mediet nga banorët

Admin
Për më shumë se dy orë vijon protesta te “Unaza e Re” e cila është shoqëruar me përplasje mes banorëve dhe policisë. Disa protestues janë shoqëruar në polici, mes tyre edhe ish-deputeti Klevis Balliu. Dy banorë në gjendje të fikëti mbeten në rrugë për minuta të tëra në pritje të......