Aktualitet

Samiti i Brdo/ Meta bën bashkë liderët e Ballkanit në Tiranë

Admin
Ditën e sotme me ftesë të Presidentit Ilir Meta po zhvillohet Samiti i Procesit të Brdo-Brijunit, ku marrin pjesë liderët e Ballkanit Perëndimor. Samiti synon të përçojë një mesazh të rëndësishëm politik lidhur me aspiratën e përbashkët të vendeve të rajonit për t’u integruar në Bashkimin Europian. Mësohet se në......

Video/ Tubimi i “Vetëvendosjes”, përplasje dhe tensione me policinë

ShijakTV
Ka nisur protesta e  “Lëvizjes Vetëvendosja” nga sheshi ‘Vëllezerit Frashëri’  pranë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit”.  Qëllimi i marshimit të këtij tubimi është  për të shpallur ‘non grata’ ardhjen e Vuçiç dhe Daçiç, duket se nuk është pranuar nga Policia e Shtetit duke u shprehur se kërkesa për tubim nuk është......

Ja programi i PD për 3 shtyllat e bujqësisë

ShijakTV
Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi sot nga Devolli, në takim me fernererët, se programi ekonomik  i Partisë Demokratike, ka në fokus 3 shtyllat për bujqësi, ndërsa vuri theksin tek ulja e subvecioneve për fermerët. Pjesë nga fjala e Bashës në Devoll: Ne do të kemi një skemë vjetore prej 100 mln......

Rama, ky njeri i mbaruar politikisht!

ShijakTV
Pas përfundimit të takimit entuziast që zhvilloi me qytetarët e Korçës, lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi për gazetarët, se kryeministri Rama është një njeri i mbaruar politikisht. Basha theksoi se “Aty ku ka qëndrese, aty ku ka pjesëmarrje, ku ka përballje, aty lind shpresa, lind besimi.” Basha u shpreh i impresionuar......