Aktualitet

OSBE: Mos shembni Teatrin, vendos Kushtetuesja

ShijakTV
  Të nderuar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, Kam marrë me kënaqësi ftesën tuaj, pasi ajo tregon konsideratë për Organizatën që unë përfaqësoj. Megjithatë, për fat të keq, për shkak të një vizite të shkurtër dhe një axhende të ngushtë, nuk isha në gjendje t’i përgjigjesha pozitivisht. Duke pasur parasysh......

Tërhiqen zvarrë banorët e Unazës së Re

Admin
Dy banorë të Unazës së Re janë arrestuar para Gjykatës e Tiranës, dhoma penale, e cila ndodhet pranë Krimeve të Rënda. Ata ishin mbledhur para gjykatës për të kërkuar lirimin e të arrestuarve nga protesta e fundit, dy anëtarëve të familjes Ferati të cilët u morën nga policia gjatë natës......

Gardh metalik te Teatri Kombëtar, bllokohet zona

ShijakTV
Forcat policore jane shtuar tek Teatri Kombetar. Policia ka urdhëruar bllokimin e cdo hyrje per tek Teatri dhe ndaloj kamerat te qendrojne tek sheshi i Teatrit. Ju lutem verifikonindhe raportoni, nese kamerat dhe gazetaret jane tek pedonalja. Policia rrethon teatrin dhe nuk lejon qytetarët dhe përfaqësuesit e opozitës t’i afrohen......

Ja kush është teatri…

ShijakTV
Të shumtë janë artistët të cilët prej më shumë se një viti kanë protestuar para sheshit të TK, ndër më aktivët edhe aktori Neritan Licaj. Përvec protestës dhe mbrojtjes së teatrit ditë dhe nata nuk kanë munguar as lotët e tij, ndërsa qëndronte përpara godinës ku ka marrë emocione dhe......