Aktualitet

Basha drejt Teatrit Kombëtar

ShijakTV
Në mbështetje të artistëve dhe qytetarëve para Teatrit Kombëtar po shkon lideri demokrat Lulzim Basha. Pra tij aty kanë qenë edhe eksponentë të tjerë të opozitës të cilët janë shprehur se do qëndrojnë kraj qëndrestarëve të TK. Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, shteti i Edi Ramës......

Situata e nxehtë para TK, në mbështetje të tyre ish- deputetët e Partisë Demokratike

ShijakTV
Në mbështetje të artistëve dhe qytetarëve të cilët të shumtë në numër ndodhen para Teatrit Kombëtar,ku prej mëngjesit të sotëm policia ka rrethuar godinën ndodhen në mbështetje ish-deputetët e Partisë Demokratike. Mbështetësit janë larguar nga hyrja kryesore, ndërkohë që situata vijon të jetë e nxehtë. Herë pas herë janë artistët......

Spaho apel qytetarëve: Ngrihuni për kauzat aktuale si mbrojtja e shtëpive dhe Teatrit Kombëtar

ShijakTV
Protestës së përditshme në ” Unazën e Re” iu bashkua sot nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho. Spaho garantoi mbështetjen e opozitës për këtë kauzë dhe i kërkoi qeverisë që të ofrojë zgjidhje duke dëmshpërblyer banorët. “Asgjë nuk e pengon qeverinë që të zbatojë këtu një model shembullor të dëmshpërblimit......