Aktualitet

Kurban Bajrami, Basha: Zoti e bekoftë Shqipërinë!

Admin
Në këtë ditë të shënuar për Komunitetin Mysliman nuk ka munguar urimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në një mesazh në profilin zyrtar, Basha uron që Kurban Bajrami të falë mirësi, mbarësi dhe shëndet për besimtarët dhe familjet e tyre. “Të dashur vëllezër dhe motra besimtarë myslimanë, ju uroj......

VOA: Kullat që fshihen pas prishjes së Teatrit Kombëtar

ShijakTV
Zëri i Amerikës i ka kushtuar sërish vëmëndje kauzës së Tetarit Kombëtar. Në kronikën “Djali i artistëve Edi e Mihal Luarasi komentojnë protestat në mbrojtje të Teatrit Kombëtar”, Zëri i Amerikës zbulon qëndrime të reja dhe reagime të familjes së madhe të artistëve shqiptarë lidhur me godinën historike në zemër......

“Dosja Rraja”, fisi që rrah gratë

Admin
Një video e një personi që dhunon një femër në ambientet brenda Qendrës Spitalorë Universitare “Nënë Tereza” është publikuar gjerësisht në rrjetet sociale. Ajo çka u kuptua më vonë ishte identifikimi i personit që ushtroi dhunë barbare mbi një grua. Ky emër e fis është gjerësisht i njohur tashmë në......

Korçarët në panik, tërmetet dëmtojnë 12 shtëpi

Admin
Dy tërmete të tjera kanë rënë gjatë natës në qarkun e Korçës, një me magnitudë 2.7 ballë i shkallës Rihter në orën 02:09; ndërsa i dyti dytë me magnitudë 3 ballë është ndjerë rreth orës 03:20, me epiqendër fshatin Nikolicë të Devollit. Ndonëse jo shumë të forta, tërmetet kanë shkaktuar......