Aktualitet

“Atentati ndaj Ndojit, arrestohet Rraja”, VOA: Reagimi i Ramës ndaj prokurorit, i pazakontë

ShijakTV
Policia shqiptare njoftoi arrestimin e 34-vjeçarit nga Nikla e Fushë – Krujës, Redjan Rraja, i dyshuar si një nga autorët e atentatit me armë zjarri të premten ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndoji, shoferit të tij Andi Maloku dhe bashkudhëtarit tjetër Pëllumb Muharremi, i njohur për rekordet kriminale, megjithë ndryshimin......

Ekskluzive/ Emiljano Nuhu: Në ngjarjen e Durrësit, dhe një tjetër pjesëtar i grupit Rraja

ShijakTV
Intervista e plotë e gazetarit Basir Çollakut me Emiljano Nuhun   Basir Çollaku: Përshëndetje. Përpara se të largoheshit nga Shqipëria, ju keni bërë një kallëzim në Korrikun e vtti të shkuar. Çfarë përmbante ai kallëzim, dhe a jeni në dijeni si kanë ecur hetimet? Emiljano Nuhu: Unë kam bërë një......

Emiljano Nuhu për Shijak TV: Në ngjarjen e Durrësit dhe një tjetër pjesëtar i grupit

ShijakTV
Ndërkohë Emiljano Nuhu, ish-nënkomisari i policisë së Fushë-Krujës, ka folur për atentatin ndaj prokurorit të Duurësit, pas arrestimit të autorit të dyshuar Redjan Rrahja. Gjatë një bisede me drejtorin e informacionit në Shijar Televizion, Basir Çollaku Nuhu thotë se “Mund të isha unë në vend të prokurorit, kur kallëzova këtë......

Emaili që Nuhu i dërgoi drejtorit të Policisë, Ardi Veliu për kërcënimin nga Redjan Rraja

ShijakTV
Ish-oficeri Emiljano Nuhu i ka dërguar drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, Ardi Veliut si edhe ministrit të Brendshëm në lidhje me kërcënimet e marra. Në emailin që mban datën 14 gusht 2018, Nuhu shkruan se është kërcënuar nga Ramazan Rraja, djali i deputetit të PS, nga Xhelal Rraja, vëllai i......

Probleme për deputetin socialist/ Atentati ndaj prokurorit rikthen të fortët e Niklës

ShijakTV
Policia ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e Redjan Rrajes, nipit të deputetit socialist Rrahman Rraja, i dyshuar si i përfshirë në atentatin e disa ditëve më parë në mbikalimin e Shkozetit, ku u qëllua me breshëri automatiku ndaj makinës me të cilën udhëtonte prokurori i Durrësit, Arjan Ndoj. Policia......