Aktualitet

ZGJEDHJE NË FRPD E LDGSH ?! STRUKTURAT VULËMBAJTËSE UDHËZONJË ÇELJEN E PROCESIT/ DUMA E NEBIAJ, DREJTUESET E GRUPEVE TË PUNËS

ShijakTV
Edhe pse të shkarkuara me shumicë dërrmuese të delegatëve  në Kuvendin Kombëtar të PD, më datë 11 Dhjetor, strukturat vulëmbajtëse të Selisë Blu, kanë çelur këtë të martë procesin për zgjedhjen e drejtuesve të rinj të dy organizatave partnere, Forumi Rinor i PD dhe Lidhja Gruas e saj.  Grupi i......

E PAPRECEDENTË NË INDI QEVERIA E HINDUVE EKSTREM, BLLOKON LLOGARITË E ORGANIZATËS BAMIRËSE TË THEMELUAR NGA NËNË TEREZA

ShijakTV
  Qeveria e Indisë nuk i ka ronivuar licencën organizatës bamirëse të themeluar nga Nënë Tereza, duke i pamundësuar kështu marrjen e fondeve të huaja. Organizata, “Misionarët e Bamirësisë”, ka mijëra murgesha që mbikëqyrin projekte, sikurse shtëpi për fëmijë të braktisur, shkolla dhe klinika. Pikërisht në Ditën e Krishtlindjes, Ministria......

Situata me covid-19/ Në 24 orët e fundit rritet numri i viktimave/ 7 humbje jete, 168 raste të reja infektimesh, 131 të shëruar

ShijakTV
Lidhur me situatën epidemiologjike të koronavirusit, Ministria e Shëndetësisë bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit, si pasojë e sëmundjes Covid-19, kanë humbur jetën 7 qytetarëve të moshës nga 55 në 66 vjeç. Po ashtu bëhet me dije se nga kryerja e mbi 2200 testimeve kanë rezultuar pozitivë......

KTHEHEN RESHJET E SHIUT BLLOKIM RRUGËSH, PEZULLIM LUNDRIMESH E NDËRPREJE ENERGJIE/ SITUATA MË E RËNDUAR NË DURRËS, VLORË E GJIROKASTËR

ShijakTV
Pas  javës së acartë, ngritja e temperaturave ka sjellë edhe reshje masive të shiut në mbarë territorin, cka ka shkaktuar problematika të forta në qarkullim, në rrugë tokësore dhe sidomos detare.  Shirat e shqëruara me erë që filluan rreth mesnatës së kaluar, kanë bërë të pamundur lundrimin e anijeve të......