Aktualitet

Kurti për Reuters: Politikat agresive të Beogradit mund të shndërrohen dhe në sulm, ndaj jemi vigjilentë

ShijakTV
Kosova është e përgatitur t’i kundërvihet një sulmi të mundshëm nga Serbia, pasi përkeqësimi i mosmarrëveshjeve me pakicën serbe mund të rezultojë në një konflikt të ri të armatosur, tha kryeministri Albin Kurti, të mërkurën, në një intervistë për Reuters. Tensionet midis Kosovës dhe Serbisë u rikthyen sërish në fillim......

PARADOKSI NË DURRËS/ URDHËRI I KRYEBASHKIAKES: NË PLAZHET PUBLIKE NUK LEJOHEN SHEZLONET, PUNONJËSIT BASHKIAK I MBLEDHIN NË MESNATË

ShijakTV
Në kulmin e sezonit turistik krybashkiakja e Durrësit Emiriana Sako ka urdhëruar punonjësit që përgjatë vijës bregdetare në të gjithë zonën e cilësuar si plazh public të hiqen shezlonër dhe të lejohen vetëm çadrat. Pra çdo qytetarët që vendos të shkojë në një zonë të plzhit public në Durrës duhet......