Qeveria hedh historinë në kosh/ Vasili: Pushtetarët neglizhojnë 554-vjetorin e vdekjes së Skënderbeut, si lëpirësa fokusohen tek Erdogan

ShijakTV
Numri dy i LSI-së Petrit Vasili, teksa ka përkujtuar 554-vjetorin e vdekjes së heroit kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu, ai nuk ka kursyer kritikat ndaj qeverisë, e cila sipas tij ka neglizhuar totalisht këtë ngjarje të rëndësishme, duke u fokuar në pritjen e mikut të kryeministrit Rama, Presidentit Turk Erdogan. Nëpërmjet......

Tërmeti 4.7 ballë/ Raportohen dëme në Pukë

ShijakTV
Tërmeti i se shtunes mbrema, ka shkaktuar dëme në Pukë, konkretisht plasaritje në godinën e spitalit të Pukës dhe po kështu janë plasaritur dhe disa pallate. Dëmtime nga lëkundjet sizmike raportohen edhe në oxhakët e pallateve, por nuk dihen ende dëmet që mund të jenë shkaktuar në banesa private në......