Berisha flet për median amerikane: Rama mik i ngushtë i Soros, kapën drejtësinë dhe rikthyen komunizmin

ShijakTV
Lideri historik demokrat, Sali Berisha, flet për gazetarin e njohur amerikan, L. Todd Wood, në emisionin e tij “Information Operation’ në CDMedia Mireseerdhët në ‘Information Operation’. Do të jemi në studio. City Media ka qenë vazhdimisht e interesuar për rajonin e Ballkanit. Sepse shumë konflikte kanë nisur atje ndër shekuj......

Deputeti uroi 28 Nëntorin me foton e diktatorit Enver Hoxha/ PD: PS pjellë e PPSH, të merren masa ndaj Bujar Çelës

ShijakTV
Pas skandalit të ditës së djeshme nga radhët e rilinjdes, nënkryetari PD, Enkelejd Alibeaj ka kërkuar nga Këshilli Etikës në parlament marrjen e masave disiplinore nda deputetit Bujar Çela, i cili zgjodhi të uronte kolegët e Komisionit të Sigurisë për festat e Nëntorit përmes një fotoje të diktatorit Enver Hoxha.......

Propagandë, Rruga e Arbrit nuk ka përfunduar/ PD: Qeveria tallje me dibranët, të tregojë për tarifën 8 euro për një udhëtim

ShijakTV
‘Propagandë e qeverisë’, kështu e ka cilësuar deputetja e PD për qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi deklaratën e kryministri Edi Rama, cili  tha se Rruga e Arbrit është hapur, në një kohë që sipas demokrates kjo  efundit nuk ka përfunduar ende. Sipas saj, nxitimi për të shpallur, në ditën e......

Presidenti i Sllovenisë: BE t’i liberalizojë vizat për Kosovën / Osmani: Të ndalet retorika destabilizuese e Serbisë në rajon

ShijakTV
Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor në kuadër të vizitës së tij zyrtare në shtetin tjetër shqiptar, Kosovë ka zhvilluar  këtë të hënë një konferncë të përbashkët me homologen Vjosa Osmani, ku ka theksuar se Sllovenia ka mbështetur përpjekjet e Kosovës për pavarësi, njësoj siç edhe e ka mbështetur edhe në......

Motivi i të shtënave ende i paqartë/ Prokuroria: Hetimet në Deçan nuk janë të lehta

ShijakTV
Megjithëse është arritur të sigurohen disa informacione që ndihmojnë në zbardhjen e krimit të rëndë në Deçan, procesi hetimor mbetet shumë i vështirë. Departamenti për Krime të rënda në Prokurorinë Themelore në Pejë tha se ka siguruar disa informacione, që mund të çojnë në zbardhjen e rastit të vrasjes së......

Kundër demotimit të rafinerisë, naftëtarët e Ballshit sërish në protestë/ Përplasen me rojet e sigurisë

ShijakTV
Naftëtarët e Ballshit nuk ndalin protestat kundër shkatërrimit të rafinerisë pa marrë dëmshpërblimet.  Të shumtë në numër dhe të mbledhur në ambientet e jashtme të rafinerisë së Ballshit, ata kërkuan zgjidhjen e problematikës së tyre në lidhje me pagat e prapambetura, ndërsa u bëjnë thirrje organeve shtetërore që të mos......