Kryemadhi/ Kush pranon mandatin, përjashtohet nga LSI

ShijakTV
Kush pranon mandatin për deputet, nuk do të jetë më pjesë e LSI-së.  Kjo forcë politike ka marrë  vendimin që te përjashtojë nga radhët e saj të gjithë ata antërë të LSI që kanë pranuar të marrin mandatin e deputetit pavarësisht vendimit unanim të partisë. Vendimi për çrregjistrimin e tyre......

Protestë antiqeveritare/ Mungojnë subvencionet, fermerët e Lushnjes derdhin qumshtin në rrugë

ShijakTV
Bizneset e qumështit dalin në protestë kundër politkave  te qeverisë për këtë shtresë. . Një manifestim ndryshe nga të tjerët u zhvillua sot në qytetin e Lushnjes. Banorë, në shenjë proteste kundër qeverisë kanë derdhur qumështin në rrugë.. Me pankarta  në duar  “Larg duart nga blegtoria, duam subvencion”, ata I......

Banderola “Parlamenti Krimit” valvitet para Kuvendit…

ShijakTV
Opozita protestoi në mënyrë simbolike kundër qeverisë gjatë kohës që zhvillohej seanca plenare në Parlament. Një banderolë ku shkruhej “ Parlament i krimit” valvitej në qiell, në territorin pranë Kuvendit të Shqipërisë, për tu treguar deputetëve, se opozita nuk do të ndalet në luftën kundër qeverisë së bandave dhe krimit......

Basha në Dibër/ Me 16 Mars ju pres në Tiranë

ShijakTV
Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka nisur sot  takimet me qytetarët e Dibrës, për t’I ftuar ata protestën kombëtare të 16 marsit, që do të mbahet përpara selisë së qeverisë. “Më 16 mars, të shtunën, ju pres në Tiranë!”, thotë lideri demokrat teksa takon dibranët duke përshkruar rrugën e qytetit. Ai......

Rama-Lleshi improvizojnë situatë lufte para Kuvendit

ShijakTV
Një duzinë me mjete të shuarjes së zjarrit dhe të tjera të panjohura brenda dhjetra çantave, ishin ekspozuar sot nga forcat e ruajtes së rendit para Parlamentit, duke krijuar një situatë artificiale dhe frymë përplasjeje të pamotivuar. Të tilla mjete nuk janë nevojitur në asnjë prej protetsve masive që janë......