Kriza/ Arben Malaj: Politikanët bëjnë rotacion, të varfërit bëhen edhe më të varfër!

ShijakTV
Ish-ministri i Financave, Prof.Doc Arben Malaj në një intervistë me gazetaren Marsida Çerma, për Shijak Televizion analizon gjendjen aktuale në vend, në kushtet e thellimit të krizës politke, ndërsa ndalet në samitin e Berlinit, ku si studiues i Bashkimit Evropian shprehet se nuk do të ketë hapje negociatash në qershor.......

PD-LSI, të ndarë në homazhet e 5 majit

ShijakTV
  Opozita nuk ishte e bashkuar sot në ditën kombëtare të dëshmorëve. Partia Demokratie dhe aleatët e saj tradicional nderuan të rënët për liri duke bërë homazhe në varrezat e dëshmorëve, pranë Memorialit të Viktimave të Terrorit Komunist e varrit të Azem Hajdarit. Ndërsa LSI përkujtoi dëshmorët e Atdheut në......

Arrestohet pjesëtari i grupit kriminal…

ShijakTV
Policia e Shkodrës, në bashkëpunim me Renean, FNSH  e forcat Shqiponja të Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë kanë arrestuar një pjesëtar të një grupi kriminal. Ky shtetas është i dënuar me 4 vite burg për kultivim të bimëve narkotike, e kryer në bashkëpunim, në vitin 2016, si dhe me masë......