Tërmeti më i fortë në 30 vitet e fundit, ja zonat më të prekura në kryeqytet

ShijakTV
Nje termet i fuqishem me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, tronditi Shqipërinë rreth orës 16.10 minuta. Nuk ka raportime për viktima vetëm dëme material e disa të lënduar. Epiqendra e tërmetit ishte në Durrës, ne bregdet afer kepit rodonit. Zyrtarisht Ministria e Mbrojtjes beri te ditur se......

Video ekskluzive/ Dosja Tahiri, fuoristrada e parave hyn qetësisht në “Kurum”

ShijakTV
Këto pamje tregojnë momentet pak para se të ndalohej biznesmeni Orest Sota në oborrin e kompanisë “Kurum”, në Elbasan më 1 nëntor 2017, të cilit gjatë një kontrolli të ushtruar iu gjetën në makinë 863 mijë euro dhe patentat e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri dhe bashkëshortes së tij. Videon......