Plani për biznesin e mesëm e të vogël, hiqen dhe reduktohen 7 taksa dhe tarifa vendore/ Këlliçi: Përfitojnë mbi 41 mijë biznese

albina hoxhaj
Kandidati i Opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Kelliçi, paraqiti këtë të hënë platformën e tij për taksat dhe tarifat vendore, në një takim me përfaqësues të biznesit të mesëm dhe të vogël. Që në krye, Kelliçi vuri në dukje se janë pikërisht këto sipërmarrje që kanë mbajtur gjallë ekonominë......

Qytetarët kanë një armik, qeverinë!

albina hoxhaj
Nga Luçiano BOÇI Po të mbështetesh tek ligjërimi politik i fushatës së socialistëve në Elbasan, do të kuptosh se qytetarët e kësaj bashkie kanë një armik: ajo është qeveria! Meqë bashkinë e drejtoka një njeri që ndërmjetëson me qeverinë, atëherë ky rrezik neutralizohet. Dhe ajo mund të bëhet miqësore –......

Alibeaj zyrtarizoi kandidatët për 16 bashkitë, përfshirë Tiranën/ Berisha: Vegla mjerane të përdorura nga Rama, s’kanë asnjë lidhje me PD

albina hoxhaj
Ish-kryeministri Sali Berisha në një komunikim për mediat u ndal edhe tek zgjedhjet e 14 majit. I pyetur lidhur me zyrtarizimin e kandidatëve nga Alibeaj, për bashkitë përfshirë edhe Tiranën, Berisha tha se janë kandidatë të Edi Ramës dhe se nuk kanë asnjë lidhje me PD. “Kandidatët e Alibashës dhe......