Malltezi: Pas pazareve të fshehta që bëri për ndërtimin e hidrocentraleve, Rama shpall Vjosën Park Kombëtar, por ku është parku?

albina hoxhaj
DEKLARATË PËR MEDIA, DREJTUESI I DEPARTAMENTIT TË MJEDISIT TË PD, JAMARBËR MALLTEZI Edi Rama e shpalli me tamtáme Lumin Vjosa si Park Kombëtar. Por, para se të jetë një emër dhe dëshirë, një park Kombëtar bëhet i tillë përmes disa kriteresh të rrepta. Sipas ligjit te zonave te mbrojtura, në......

Berisha: Ekonomia u rrit me 21 herë sepse PD vendosi në themel të programit të saj vlerat konservatore

albina hoxhaj
Kryetari demokrat, Sali Berisha, deklaroi në një konferencë për doktrinën e të djathtës se rritja dhe zhvillimi ekonomik dhe social në Shqipëri erdhi pasi PD vendosi në themel të programit të saj, vlerat konservatore. “Shqipëria doli në vitin 1991, shoqëria shqiptare kjo ishte. Editi tha një të vërtetë: nuk është......

“Regjimi i Ramës përmbyset me forcë konservatore të qendrës së djathtë”/ Berisha: PD ishte kthyer në OJF të majtë

albina hoxhaj
“Ne bëjmë analiza dhe kjo është normale që i bazojmë në fakte dhe procese, por nuk duhet të largohemi kurrë nga analiza filozofike, përndryshe nuk do mund të japim përgjigjen e merituar. Si ka mundësi që një vend, i cili deri në vitin 2014, kishte rritje progresive të popullatës, kurse......

‘Ndërkombëtarët ta penalizojnë’/ Osmani flet për takimin në Ohër: Serbia tregoi se nuk do ta respektojë marrëveshjen

albina hoxhaj
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur për dakordimin mes Kosovës dhe Serbisë në takimin e Ohrit. Sipas saj Serbia në këtë raund të dytë të bisedimeve për dialogun nuk tregoi respekt për marrëveshjen e propozuar nga BE. Ndërsa kërkoi nga komuniteti ndërkombëtar që të bëjë presion mbi Serbinë në......

Berisha: 32 vite më parë shqiptarët përmbysën sistemin komunist, më stalinist të Europës

albina hoxhaj
Kryetari i PD, Sali Berisha, në konferencën për idetë konservatore dhe trupëzimin e tyre në një Doktrinë të së djathtës shqiptare, u shpreh se, 32 vite më parë shqiptarët përmbysën sistemin komunist, më stalinist të Europës. “Kjo konferencë zhvillohet në një ditë të veçantë. Bektashinjtë shqiptarë kremtojnë sot Sulltan Novruzin.......