“Shefat e policisë dreka e darka me kriminelë”, Meta: Rama ka tmerr nga fjala e opozitës (Ndërpret fjalimin për të dëgjuar Berishën nga Kuvendi)

albina hoxhaj
Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta që në nisje të fjalimit të tij nga protesta e opozitës, lëshoi akuza në drejtim të kryeministrit Edi Rama. Meta tha se shefat e policisë bashkëpunojnë me kriminelë. “Parlamenti është shtëpia e përfaqësuesve. Ju këtu dhe të gjithë ne përfaqësojmë 750 mijë vota......

Nikolla ndërpreu seancën, Berisha futet LIVE nga Facebook: Jam Sali Berisha unë, s’i them fjalët e Ramës.

albina hoxhaj
Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka deklaruar se kryeministri Edi Rama është i korruptuar, duke e cilësuar atë si një tradhtar dhe armik të opozitës. “Një tradhtar i SHBA, një armik i egër i opozitë. Unë kam cenurë të plotë ndaj videoje dhe mesazhi erotik që vjen tek unë.......

“S’mund ta fshihni McGonigal”, Berisha-Nikollës: Të pëlqejnë ato që thotë Rama, por unë jam soj tjetër!

albina hoxhaj
Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha nuk i ka kursyer akuzat ndaj qeverisë Rama. Gjithashtu ai kritikoi edhe kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla. “Me asgjë me asnjë akt nuk mund të s’fumoni skandalin e tmerrshëm me të cilin jeni përfshirë. Këtu në parlament endet hija e McGonigal i cili bashkëpunoi......