Qytetarët e Elbasanit bashkohen në protestë: Qyteti ynë s’ mund të jetë arkivol, të bashkuar me 16 shkurt

Admin
Qindra qytetarë të Elbasanit protesuan sot në zemër të qytetit, në parkun Rinia, duke kërkuar largimin e Edi Ramës. Të gjithë bashkë, qytetarët protestues marshuan përmes parkun dhe bulevardit kryesor të qytetit duke i bërë thirrje qytetarëve të Elbasanit të bashkohen në protestën e madhe me 16 shkurt në Tiranë.......

Fier, Basha: Të hedhim në Lanë armët e pushtetit

Admin
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u prit me brohoritma në qytetin e Fierit, aty ku zhvilloi takime me qytetarë e përfaqësues të biznesit, të cilët nuk e fshehën para tij situatën ku ndodheshin. Prioriteti i PD është hapja e vendeve të punës me paga dhe kushte dinjitoze. Me planin......

Balla nuk heq dorë nga personat e dënuar

Admin
Duket se Taulant Ballës i ngjisin fort personat me probleme të shumta me drejtësinë. Në këtë ziafet dashamirës, deputeti socialist Taulant Balla gjendet me një tjetër person të dënuar, A. Veseli. Ai është arrestuar disa herë në disa vende të BE-së, për vepra të ndryshme penale të grabitjes dhe trafiqeve......

Studentët e ngujuar. Tension te drejtësia, tentojnë t’i përçajnë

Admin
Politika dhe ndikimet e qeverisë, nëpërmjet dekanit të Fakultetit të Drejtësisë Artan Hoxha, kanë arritur të përçajnë studentët dhe t’i vendosë ata përballë njëri-tjetrit. Dy grupet e krijuara, studentët e ngujuar dhe ata që duan mësim, kanë tensionuar situatën në këtë universitet. Shumica e studentëve ka vendosur bojkot dhe ngujim......

Studentët me peticion. Nis mbledhja e firmave për rrëzimin e Ligjit të Arsimit të Lartë

Admin
Fakulteti i inxhinerisë ishte nismëtari i revoltës studentore që më pas mori përmasa kombëtare. Në një moment tensionesh dhe sulmesh për ta shuar protestën e tyre, studentët kanë ndërmarrë hapin e radhës. Këtë të hënë ata nisën një peticion për të mbledhur firmat e studentëve në çdo universitet të Tiranës......