Amerikanët për krizën/ Qeveria t’i shtrijë dorën opozitës: Reformë zgjedhore

Admin
Washingtoni ka përqendruar vëmendjën në zhvillimet politike në vendin tonë. Drejtori i ri për Europën Qendrore dhe Jugore në departamentin amerikan të shtetit, Dave Kostelancik gjendet në Tiranë, kur ka kulmuar kriza politike, e për rrjedhojë edhe ajo institucionale. Zyrtari i lartë amerikan u takua fillimisht me kryeparlamentarin Gramoz Ruci.......

Djegia e mandateve, akti që risolli amerikanët në Ballkan

Admin
Nga Red Varaku Ka shumë arsyetime rreth djegjes së mandateve nga opozita dhe fuqisë që ka kauza e saj për standardet e zgjedhjeve duke qëndruar jashtë parlamentit dhe institucioneve. Sigurisht, janë arsyetime naive sepse nuk marrin parasysh se reagimi i Opozitës ishte pasojë e përgjimeve që u publikuan nga Zëri......