PD zbulon skandalin, ja ku gënjeu prokuroria

Admin
Në një dalje për median Gazment Bardhi deklaroi se prokuroria gënjeu për shenjat e gishtërinjve të Agim Kajmakut, në mënyrë që të mbrojë nga sharkimi kriminelin e Ramës në Bashkinë e Vorës. Sipas ligjit të dekriminalizimit, kush nuk jep shenjat e gishtërinjve 5 ditë nga marrja e njoftimit, humbet menjeherë......

Perëndimi në ofensivë

Admin
Nga Red Varaku Ashtu si çdo reagim perëndimor , edhe raporti i fundit i ODIHR-it mbi zgjedhjet lokale shqiptare mbërriti në sinkron të plotë me vizitën e drejtorit të DASH dhe deklaratës së fortë të Gjermanisë për humbjen e shansit për hapjen e negociatave. Edhe më naivët e kuptojnë që......

Raporti për zgjedhjet, Bardhi: ODIHR i vuri vulën paligjshmërisë

Admin
Menjëherë pas publikimit të raporti të OSBE/ODIHR ka ardhur reagimi nga Partia Demokratike duke e quajtur atë, kontribut per demokracine shqiptare. Sekretari i Pergjithshem Gazment Bardhi shprehu mirenjohje eksperteve te ODIHR per kete kontribut ne forcimin e demokracise funksionale ne Shqiperi. Në të njëjtin qëndrim me opozitën aty konstatohej se......

“Dashuria s’mund të mbetet vetëm. E djeshmja iku. E nesërmja nuk ka ardhur. Ne kemi vetëm të tashmen. Le të fillojmë!”

Admin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, thotë se “Dita e Shenjtërimit” të Nënë Terezës është një festë për mbarë kombin shqiptar, për botën katolike dhe për të gjithë njerëzimin anë e mbanë globit. Kreu i Shtetit thekson se Nënë Tereza me madhështinë e thjeshtësinë e saj, është shndërruar në burim frymëzimi......