Vasili: Bien perfundimisht zgjedhjet e 14 majit , ja provat shokuese te numerimit stalinist!!

Postimi i Petrit Vasili
Bien perfundimisht zgjedhjet e 14 majit , ja provat shokuese te numerimit stalinist!!
Provohet me fakte shokuese numerimi stalinist i votave, pra s’ka rendesi si votohet se rilindasit i numerojne siç duan.
Bie perfundimisht edhe procesi i numerimit te votave si mafioz dhe i manipuluar.
Neper kutite e votimit, zbulohen nga vete KQZ, nga rinumerimi se dhjetra vota jane manipuluar pra i jane hequr nje partie dhe jane dhene partive te tjera.
Vetem ne nje kuti 64 vota i ishin dhene nje partie dhe pas rinumerimit doli qe kishte zero vota.
Nje tjeter partie i ishin shtuar plot 72 vota qe nuk i perkisnin asaj, vetem ne nje qender votimi
Numerimi i votave provohet me fakte qe eshte i shkaterruar, i manipuluar dhe i vjedhur dhe
çdo rezultat eshte nje rezultat jo legjitim dhe i manipuluar.
Tanime keto zgjedhje jane perfundimisht te rëna dhe s’ka me asnje lloj alibie qe i certifikon dhe i shpeton dot ato.
Pergjegjesit qe nga kreu deri tek me i fundit duhet te shkojne ne burg se kane vjedhur ne menyre mafioze vullnetin e shqiptareve.
Asnje leshim nuk ka per shkaterruesit e votes se lire dhe vjedhjen mafioze te votes nga Edi Rama.
Keto jane “fitoret” me ere te qelbur mafioze te Edi Rames, te cilin qytetaret as e duan dhe as e votojne, por e urrejne ndaj ai paguan qindra milion euro per te blere vota, per te blere numerues dhe per te manipuluar zgjedhjet.

%d bloggers like this: