Shakira rikthehet me këngën e re dedikuar sërish Pique: Tani do të kthehesh?

Ka rreth një muaj që nga publikimi i këngës BZRP Music Session #53, e cila ndezi një dramë të re të pop-kulturës dhe sigurisht që po flasim për divorcin Shakira-Pique, që ka qenë në qendër të vëmendjes së fundmi dhe jo i padrejtë.

Pasi Shakira e krahasoi veten me një Ferrari dhe partnerin e ri të Pique-s me një Twingo, pasi e bëri të qartë se “një grua ujku si unë nuk është për djem si ju”, pasi kuptoi se “duhej të të kisha dërguar këtu dhe kohë” ndër shumë të tjera. Tekste që i referohen ish-burrit të saj, godet sërish me një këngë të re bashkëpunuese.

Ylli kolumbian këtë herë bashkëpunon me Karol G. Është një bashkëpunim që fansat e kanë pritur prej disa vitesh. Por ka ardhur momenti dhe Shakira së bashku me Karol G kanë bashkuar zërat dhe kanë publikuar këngën TOG.

‘Përleshjet’ melodike ndaj Pique-s vazhdojnë pasi kënga e saj e re trajton edhe një herë ndarjen dhe pabesinë. Kënga vjen nga albumi i ri i Karol, Mañana Será Bonito, i cili u publikua sot.

Dy këngëtarët përmes teksteve të tyre flasin për një njeri që i ka bërë keq, ku Shakira i referohet dikujt që është larguar. Fansat e yllit kolumbian, duke dëgjuar këngën e re, natyrshëm menduan për ndarjen e saj me Gerard Pique.

Në fund të fundit, këngëtarja ka treguar se nuk ka frikë të ndajë mendimet e saj përmes këngëve të saj, ndaj kësaj radhe thotë: “Nuk je më i mirëpritur”, “të shoh me një partnere të re më ka lënduar”, “ajo që jetuam, harrova dhe kjo është ajo që të ofendon. Jeta u bë më mirë tani”, ndërsa në një moment tjetër këndon: “Tani do të kthehesh, e shoh po”./

%d bloggers like this: