‘Nuk është faji i lojtarëve, gabova unë’, Kolela flet pas humbjes: Partizani tani është për serum

Trajneri i Partizanit, Xhovani Kolela, ka pranuar se ka gabuar ai interpretimin taktik të ndeshjes ndaj Kukësit.

Kam keqardhje se kam gabuar plotësisht taktikën e pjesës së parë. Kjo është e vërteta, ia dhurova unë një pjesë loje. Kam gabuar plotësisht vlerësimin.

Gabimi që bëra ishte që rreshtova skuadrën si në ndeshjen e fundit, por nuk ishte rasti ky. Nuk jemi ende të pjekur për të bërë 2-3 gjëra bashkë. Është gabim i imi i vlerësimit. Pjesa e dytë është dëshmia që kam të drejtë.

Ka kampionatin dhe Kupën paralelisht. E kotë të mendojmë. Të shohim gjërat me radhë, Vllazninë një herë që është në Kupë dhe një objektiv që mendojmë se është i rëndësishëm, pastaj të shohim të tjerat.

Vijmë nga dy fitore, në pjesën e dytë bëmë pak mirë, por gabova idenë e pjesës së parë, përgatitja e ndeshjes nuk ishte e duhura. Nuk ishte faji i lojtarëve. Nëse bëjmë diçka e keq, mendoj se ishte taktikë e gabuar.

Si e ka temperaturën tani Partizani?

Tani do na shtrojnë në spital, të bëjmë serume.

Kemi më shumë raste në pjesën e parë, por kishim sepse ndeshja ishte 0-0 se ata kishin dëshirë të fitonin. Kemi përgatitur disa gjëra që nuk ishin efikase”, tha Kolela për “Oversport” pas sfidës.

%d bloggers like this: