Lëndohet Messi, alarm te PSG

Lionel Messi ka pësuar një dëmtim dhe mund të jetë një lam i keq për skuadrën e trajnerit Galtier në prag të një dueli shumë të rëndësishëm ku nuk do të ketë të dispozicion as Kylian Mbappe.

Kampioni i botës me shumë mundësi nuk do të zbresë në fushën e “Parc de Princes” pasi pësoi një dëmtim në ndeshjen e luajtur në “Velodrome” për Kupën e Francës ku PSG u eleminua nga Marseille.

 

 Messi ndien një dhimbje në kofshë dhe stafi mjekësor i ka këshilluar të pushojë për disa ditë pro nuk dihet ende nëse në mesjavë do të jetë gati për ndeshjen e parë të 1/8-ave në UEFA Champions League.

%d bloggers like this: