Situata mbetet shqetësuese/ 4 viktima dhe 1697 raste pozitive me Covid në 24 orë

Vijon te jete shqetesuese situata e koronavirusit në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 5280 testime nga të cilët kanë rezukluar, 1697 qytetarë të infektuar. Po ashtu kanë humbur jeten edhe 4 qytetarë të moshës 73-86 vjec

Rastet e reja jane identifikuar, 745 në Tiranë, 89 në Durrës, 86 në Shkodër, 67 në Gjirokastër, 63 në Vlorë, 51 në Elbasan, 45 në Kamëz, nga 44 qytetarë në Lushnje, Fier, 34 në Lezhë,  e më pak në bashkite e tjera, Janë 21,167 pacientë aktivë me COVID19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 148 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

%d bloggers like this: