Rreth orës 15:00 Edi Rama do të jetë në një vizitë në shërbimin Informativ?!

Rreth orës 15:00, te kesaj te enjte, kryeministri i vendit Edi Rama pritet te zhvilloje një vizitë në shërbimin Informativ. Nje ngjarje te mundshme e bëri me dije, gazetari e Drejtori i Informacionit në Shijak TV, Basir Çollaku, përmes një postimi në profilin zyrtar në Facebook.
Postimi i plotë:
Ky takim i pritshem ngjan te jete surprize nuk dihet nese ishte lajmeruar me pare?
Mbetet per te mesuar nese kete takim e ben per te dhene porosi apo marre informacione te hollesishme rreth ngjarjeve te javes se fundit. Ngjarjet ne Pd me njerez me rekorde kriminale, perplasje force, mund ta kene shqetesuar kreun e qeverise per pergjegjesine zyrtare te situates se rendit dhe sigurise. Megjithate KM kontrollues i çdo institucioni mund te lere mesazhe konkrete ne takimin e pritshem te dites se sotme. Ndoshta informacione delikate shefi ekzekutivit kerkon t’i aksesoje ne burimi. ..!!!
%d bloggers like this: