Protesta e 8 janarit/ Prokuroria e Tiranës thërret për të dëshmuar Berishën dhe Bashën. 5 deputetët mbështës dhe vetë Basha, refuzuan t’i përgjigjeshin…

2 pas protestës së 8 janarit,  Prokuroria e Tiranës  ka thirrur si  dëshmitare,  ish-kryeministrin Berisha dhe kreun e  PD Basha lidhur me protestën e 8 janarit në selinë blu. Burime mediatike, jozyrtare, bejne me dije se  Lulzim Basha, ka refuzuar te jape qendrimin etij pas protestës per organin e akuzes,  ndërsa me Berishën nuk u arrit të komunikohej atë ditë. Po ashtu Prokuroria, ka kërkuar të marrë dëshminë edhe të 5 deputetëve të tjerë demokratë, mbështetës të Bashës, që ishin brenda selisë. Shkak për këtë është bërë se ata nuk kanë pranuar të jepnin dëshminë edhe pas 45 minutave negociata.

%d bloggers like this: