META NGA KORÇA/ PRES ME PADURIM 24 KORRIKUN TË KTHEHEM NË BETEJËN E VËRTETË POLITIKE, JO SI AJO E 25 PRILLIT, E SHITUR

Presidenti i Republikës Ilir Meta deklaroi të premten se zgjedhjet e 25 prillit ishin një ndeshje e shitur dhe se po pret me padurim fundin e mandatitt presidencial për tu kthyer në betejat e verteta të politikës, për t’i fituar ato

Ilir Meta, shprehu padurimin për t’u zhvezhur nga kostumi i presidentit të republikës, për tu kthyer sic tha ai, në betejat e vërteta politike.

Nga korca, ku nderoi me tituj Teatrin “Andon Zako Çajupi” dhe disa artistë të shquar të tij, meta gjatë një komunikimi me gazetarë lokalë tha:

I pyetur pse nuk dha dorëheqje sic kishte premtuar, nëse zgjedhjet e 25 prillit do t’i fitonte PS, Meta u shpreh i sigurt se ato nuk u fituan.

Lidhur me zgjedhjet e pjesshme lokale të dekretuara një ditë më parë prej tij,  presidenti u bëri thirrje partive politike të parfaqësohen denjësisht tek zgjedhësit dhe këtyre të fundit të respektojnë votën e tyre.

Po sa interes ka meta ndaj vendimit të pritshëm të gjykatës kushtetuese, për shkarkimin ose jo të tij nga posti i kreut të shtetit ?

 

%d bloggers like this: